Książki i publikacje

Visits: 1

 

Treść idzie w Świat i pozostaje trwalsza, niż jej autor.

 

Podjąłem decyzję o napisaniu książki oraz wydawaniu publikacji, bo wiem, ile znaczą. Sam się z nich uczę i uczyłem, dlatego że oferują bezcenną pomoc i podpowiadają rozwiązania, które można poszukiwać latami i nie odnaleźć.

Jestem zdania, że wiedzą należy się dzielić, a nauczanie innych jest jedną z wyższych formą nauki samego siebie. W pełni świadomy tego, jak wiele powstało książek na ten temat (sam przeczytałem i nadal czytam dziesiątki książek o finansach i rynku kapitałowym), postanowiłem napisać i wydać swoją książkę z uwagi na to, że świat pieniądza jest w ciągłym ruchu, i ewoluuje bardzo szybko z czasem.

 

Polski czytelnik ma możliwość sięgnięcia po zagraniczne publikacje, które jednak zawierają w sobie rozwiązania i porady niemożliwe do zrealizowania na naszym rynku, z uwagi na stosowane inne przepisy i prawo. Mój poradnik będzie opierać się na polskim prawie i przepisach, doświadczeniach polskich inwestorów oraz stosowanych praktykach rynkowych.

 

W nawiązaniu do pisanej książki pojawił się mój artykuł na temat budowania majątku osobistego w dwumiesięczniku Businessman Today, który można zobaczyć tutaj.

   

Chcę stworzyć przystępny, wartościowy poradnik, po który będzie mógł sięgnąć praktycznie każdy, niezależnie od wieku i doświadczenia.

Liczne historie, przykłady i analizy zostały stworzone po to, aby uczyć się poprzez działanie. To działanie, a nie sama wiedza na dany temat, sprawia, że dzieje się coś konkretnego.

Jak powiedział Wolfgang Goethe:

“Szarość jest kolorem teorii, działanie i doświadczeniem są kolorami drzewa życia”. Wolfgang Goethe

Zależy mi na podniesieniu świadomości potrzeb oszczędzania i inwestowania w polskim  społeczeństwie. Powodem i gratyfikacją jest zyskanie niesamowitej wartości, jaką jest wolność. Wolność finansowa.

“Otrzymywanie odsetek, a nie ich płacenie” – takie motto przemawia za mną do napisaniem poradnika o finansach, dla osób, które chcą, albo dopiero zaczynają świadomie zarządzać swoimi środkami i budować majątek osobisty.

Czasem będzie to droga wyboista, długoterminowa i wymagająca pełnego zaangażowania oraz wytrwałości, a czasem będzie nieco łatwiej, ale wszystko jest możliwe.

 

Życzę wytrwałości,

Dariusz Grabarczyk