Trzecia sesja spadkowa na WIG20

Visits: 4

Spadki na indeksie WIG20 zaczęły się od mikołajków, czyli 06.12.2018 r. i są nadal kontynuowane.

Kanał trendu, w którym porusza się indeks zarysowany jest przez wsparcie na poziomie 2250 pkt, jednak słabnący oscylator siły względnej RSI oraz oscylator Stochastic pokazują, że siła podaży przewyższa obecny popyt na tyle mocno, co w konsekwencji może doprowadzić do głębszej korekty, np. do poziomów ostatnich dołków: 2100-2150 pkt.

 

Na wykresie zaznaczone zostały dwie świece, tworzące ostatni szczyt WIG20, widać wyraźnie, że otwarcie sesji giełdowej na ciemnej świecy było na poziomie połowy świecy białej, po czym nastąpiły spadki poniżej minimów białej świecy (koniec fali trendu wzrostowego). Koniec roku już się zbliża i może fundusze, chcąc pokazać nieco wyższe stopy zwrotu (właściwie, to mniejsze straty), wyciągną indeks na koniec grudnia?

 

 

Źródło: Stooq.pl


Uwaga!

Powyższy materiał jest przedstawiony w celu edukacyjnym, są to osobiste przemyślenia autora. Informacje przedstawione na tej stronie nie stanowią “rekomendacji inwestycyjnych” ani “informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku). Osoby czytające treści, które są tu publikowane, podejmują decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *