PGE formacja typu “W”

Visits: 49

Spółki energetyczne znajdują się obecnie w niełasce inwestorów. Praktycznie każda z nich nie przeciwstawiła się korekcie WIG20, spadając mocniej, niż sam indeks.

 


Obecny poziom dla wskaźników fundamentalnych spółek energetycznych, takich jak np. P/E mieści są w przedziale od 5 do 16, a dla spółki PGE wynosi 11,2.

Bieżąca sytuacja techniczna wykazuje pewne oczekiwania, co do akcji tej spółki, biorąc pod uwagę aktualną cenę 9,00 PLN za akcję oraz formujące się  podwójne dno, zwane też formacją typu”W”. Jest to formacja , która pojawia się w momentach osiągnięcia lokalnego dna, przynajmniej tak szacowanego przez inwestorów, co sprawia, że popyt jest na tyle silny, by powstrzymać dalsze spadki.


Spółka ma co odrabiać, gdyż w marcu tego roku walory były wyceniane na 12,00 PLN, co daje korektę ponad -25%.
Pojawiające się wzrosty po długiej świecy wzrostowej tworzą chęć odreagowania długotrwałych spadków, natomiast co do ich zasięgu, można posłużyć się wartościami poprzednich szczytów cenowych przy 9,80-10,00 PLN za akcję (zaznaczony kanał boczny na wykresie)

Spółki energetyczne należące do Skarbu Państwa, są pod jego kontrolą i służą głównie do wykorzystywania zysków netto w postaci dywidend do pokrywania deficytu budżetowego.
Nie oznacza to, że nie można na nich zarobić po silnych korektach, a z taką mieliśmy ostatnio do czynienia w całej branży energetycznej.

 


Źródło: Stooq


 

Zaznaczony punkt na wykresie stanowi punkt naruszenia oporu przez kurs, co z punktu analityka technicznego, warte jest obserwacji, gdyż stanowi moment wybicia z trendu spadkowego.

Następne dni pokażą, czy był on na tyle istotny oraz zauważalny, by powstała formacja typu “W” stanowiła znak odwrócenia się trendu.

 


Uwaga!

Powyższy materiał jest przedstawiony w celu edukacyjnym, są to osobiste przemyślenia autora. Informacje przedstawione na tej stronie nie stanowią “rekomendacji inwestycyjnych” ani “informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku). Osoby czytające treści, które są tu publikowane, podejmują decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *