Mikołajkowa promocja na GPW 2018 r.

Visits: 4

 

06.12.2018 r. nie jest dniem łaskawym dla polskich akcji, ale z drugiej strony możne właśnie to jest prezentem od Mikołaja?

Jednym słowem: Promocja. Spadki sięgają od -2% do -5% na WIG20, jednak pozytywny charakter ostatnich sesji daje o sobie wciąż znać. Spadki są naturalnym ruchem rynkowym występującym po dłuższych wzrostach.

Tauron SA urósł od dnia analizy z 1,75 PLN do 2,50 PLN, co daje dwucyfrową stopę zwrotu bliską +43% (w miesiąc!). CCC z ceny 175 PLN poszybowało w tym samym czasie do 215 PLN (stopa zwrotu +23%), dlatego uważam, że prezenty już były 🙂 Korekta ma swoją wartość, szczególnie gdy w ostatnim czasie sprzedawaliśmy akcje po wzrostach – teraz można na spokojnie zastanowić się, na co zapolować po ustabilizowaniu się rynku. Sprawdziła się strategia stałego podnoszenia zleceń stop-loss przy wzrostach, która zrealizował sprzedaż, jak rynek zaczął słabnąć i powoli przechodzić do fazy korekty.

 

Źródło: stooq.pl

 


 

Uwaga!

Powyższy materiał jest przedstawiony w celu edukacyjnym, są to osobiste przemyślenia autora. Informacje przedstawione na tej stronie nie stanowią “rekomendacji inwestycyjnych” ani “informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku). Osoby czytające treści, które są tu publikowane, podejmują decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *