WIG20: Pół na pół

Visits: 10

Indeks Wig 20 w ostatnich dniach roku 2018 utrzymuje się w granicach 2250-2260 pkt, można stwierdzić, iż stabilizacja trwa.

 

Dzisiejsza sesja, tj. 27.12.2018r. ma charakter stabilizacyjny, a rosną na niej spółki głównie energetyczne, którym się ostatnio mocno oberwało. Połowa spółek z WIG 20 jest na plusach, połowa na minusach, a wśród spółek energetycznych będących po korekcie i wzmacniających się w dniu dzisiejszym jest m. in. PGE S.A. i to dzisiaj będzie stanowić podmiot analizy.

Cena obecna 10,00 PLN jest średnioterminowym wsparciem dla tego waloru. Zwiastunem słabnięcia były pojawiające się coraz niżej szczyty uformowane w listopadzie oraz na początku grudnia, natomiast przełamanie ceny 11,20 PLN było jednocześnie zakończeniem trendu wzrostowego trwającego od połowy września do końca listopada. Po spadku do 10,05 PLN (ok. -20%) wzrosły obroty oraz ustabilizowała się cena. Także oscylator stochastic wszedł w poziomy “wyprzedania” (obecnie 13,24) oznaczającego wyczerpujący się już popyt – co nie oznacza, że spadki mogą jeszcze potrwać. Dobrym zwiastunem będzie pojawienie się dwóch świece wzrostowych lub formacji “gwiazdy porannej”.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *