CD Projekt: Walka na oporze.

Visits: 5

Akcje spółki CD Projekt SA “podjęły walkę” na oporze ustanowionym przez dwa ostatnie szczyty na początku i na końcu grudnia w granicach 153,90-154,20 PLN.

Poziomy te wyznaczają momenty wzrastającej podaży, przez co kurs historycznie korygował się do poziomów ok. 135 PLN. Obecnie wystąpiło kilka przesłanek dotyczących poprawy zachowania się tych walorów, mianowicie nie sposób nie zauważyć mocnej sesji wybicia się kursu przez opór kanału spadkowego w dniu 19.12.2018r. Sesja niezwykle udana dla CDR – na zamknięciu akcje zanotowały znaczący wzrost sięgający +7,29%. Sesja ta sprawiła, że kanał oporu stał się kanałem wsparcia dla CDR. Patrząc technicznie na ostatnie dni, można dojść do wniosku, iż skupisko białych świeczek od 14 grudnia do początku roku stanowi “dobry omen”. Zmienił się trend i powstał kanał wzrostowy o niższej rozpiętości od poprzedniego, w którym siła podaży jest na tyle duża, iż nie pozwala przebić się kursowi do górnej granicy kanału tzn. 175 PLN.

Sygnałem dalszych wzrostów i stopniowego nabierania impetu było by powstanie białej świeczki powyżej poziomu kursu 154 PLN.

 

Źródło: Portal Stooq


Uwaga!

Powyższy materiał jest przedstawiony w celu edukacyjnym, są to osobiste przemyślenia autora. Informacje przedstawione na tej stronie nie stanowią “rekomendacji inwestycyjnych” ani “informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku). Osoby czytające treści, które są tu publikowane, podejmują decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *