Zadyszka na WIG20 w drugim tygodniu 2019 r.

Visits: 10

Indeks WIG20 już wielokrotnie dochodził do granicy 2300-2350 pkt,  po czym występowała korekta do 2100-2200 pkt.

Historia lubi się powtarzać – mówi jedno z założeń analizy technicznej – i przez pryzmat tych założeń największe w Polsce spółki można rozpatrywać z obecnego poziomu indeksu. Techniczne, granica 2350 pkt stanowiła opór nie do przełamania od września 2018r. przez co kurs poruszał się w trendzie bocznym. Brakuje siły, brakuje pary, stąd perspektywy dalszych wzrostów są pod znakiem zapytania.

Wprawione oko Gracza giełdowego wypatrzy z indeksu kilka spółek po korekcie, gdzie odbicie lub dalsza kontynuacja wzrostów są ciągle możliwe. Spółki notowane, jak CD Projekt i Eurocash, które zgodnie z poprzednimi analizami wybiły się ponad swoje kanały trendu i dalej rosą. Wciąż wiele spółek notowanych jest po korekcie, jak PGE SA, JSW SA oraz banki (np. Santander, Alior), które wykazują się cyklicznością. W oczekiwaniu na przełamanie wartości indeksu powyżej 2330 pkt. może dojść do krótkich sesji wzrostowych i spadkowych zanim dojdzie do przełamania oporu lub wsparcia zaznaczonego poniżej na wykresie. Czas korekt, to moment na sięgnięcie do sprawozdań finansowych i analizy fundamentów spółek oraz analizy branży, w jakich działają, ale jest to temat do innego działu :).

 

 

Źródło: Stooq


Uwaga!

Powyższy materiał jest przedstawiony w celu edukacyjnym, są to osobiste przemyślenia autora. Informacje przedstawione na tej stronie nie stanowią “rekomendacji inwestycyjnych” ani “informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku). Osoby czytające treści, które są tu publikowane, podejmują decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *