PKO BP Walentynkowa zabawa w horyzont

Visits: 19

(Analiza techniczna)

Akcje jednego z banków notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i w dodatku największego: PKO BP SA ostatnio przechodzą pewną stagnację.

 

Notowania poruszają się pomiędzy cenami 38,00 PLN i 42,50 PLN, co powoduje, że inwestorzy krótkoterminowi starają się kupić blisko granicy minimalnej i sprzedawać na linii oporu trendu. Stanowi to swoistą strategię na czas trwania trendu horyzontalnego. Tu z pomocą przychodzą oscylatory pomagające określić momenty wykupienia oraz wyprzedania waloru, ale działa to tylko do momentu wybicia z kanału.

Trzeba przyznać, że od dnia debiutu spółka miała swoje mocne “5 minut”. Mam na myśli rok 2016 r., w którym ceny znajdowały się na poziomie 22 PLN, po czym nastąpił długoterminowy wzrost ponad 40 PLN, aż do chwili osiągnięcia apogeum przy wartości 46,98 PLN – było to dokładnie w dniu 24.01.2018 r., więc Inwestorzy mieli dużo czasu na zajęcie pozycji i dokupienie ich do portfela inwestycyjnego.


 

Rynek zmienił się  i akcje przez ostatnie 7 miesięcy przechodzą przez kanał boczny o rozpiętości około 4 zł.

Dzisiejsza sesja zakończona na wsparciu niesie ze sobą pewne ryzyko, ale też i nadzieję na odreagowanie. Kurs od ceny 38,50 PLN już wielokrotnie odreagowywał i z reguły były to wzrosty kilkudniowe o ładnych, długich świecach. Pisałem ostatnio o możliwości wystąpienia korekty na WIG 20, która urealniła się. Cały indeks jest w fazie wyprzedaży, co sprawia, iż spółką trudno rosnąć – musiały by to robić “pod prąd”, co oznacza w teorii portfelowej ujemną korelację.

Czy będzie tak z PKO BP?

Zobaczymy.

 

Źródło: portal Stooq

 


 

Uwaga!

Powyższy materiał jest przedstawiony w celu edukacyjnym, są to osobiste przemyślenia autora. Informacje przedstawione na tej stronie nie stanowią “rekomendacji inwestycyjnych” ani “informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku). Osoby czytające treści, które są tu publikowane, podejmują decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *