CCC wykorzystuje potencjał

Visits: 23

 

 

Spóła CCC była analizowana przez mnie już wielokrotnie. Jest ciekawa pod tym względem, że w dość krótkim czasie dochodzi do zmiany trendów z wzrostowego na spadkowy i odwrotnie oraz mają one zakres kilkumiesięczny.

 


 

W artykule z listopada 2018 r. zamieściłem opis możliwego scenariusza wzrostowego dla akcji tej spółki. Opis jest dostępnym tutaj: Analiza techniczna spółki CCC.

 

Pierwsze oznaki ożywienia kursu w 2018 r. , pojawiły się w dniu 05.11.2018 r. po bardzo silnych spadkach.

 

Jeden miesiąc wystarczył, aby akcje spółki straciły ponad 25%, stabilizując kurs na lokalnych minimach w okolicach ceny 173 zł. Dołek widoczny na wykresie formował się przez trzy dni, a popyt był na tyle silny, że można było zaobserwować czterokrotny wzrost wolumenu (dokładnie na sesji 20.02.2019 r. przy cenie zamknięcia 179,00 PLN oraz po wzroście +2,99%). Tym przebiciem linii poru rozpoczął się trend wzrostowy, który trwa do dziś.

Widać na tym przykładzie (ewidentnie), że sprawdziło się jedno z założeń analizy technicznej – mam tu na myśli twierdzenie, że “ceny poruszają się w trendzie”. Faktycznie, po przebiciu w jedną lub drugą stronę, dochodzi do zmiany trendu, który trwa przez około 2-4 miesiące.

Oscylatory RSI i MACD pokazują górne wartości, lecz nie są one maksymalne. Można to odczytać, że kurs przy dotychczasowych wzrostach ma jeszcze “zapas” na kolejne. Pozytywnie wygląda średnia krocząca, znajdująca się pod kursem. Potwierdza stale panujący trend wzrostowy. Zatem w teorii analizy technicznej, może ta tendencja się utrzymać jeszcze przez pewien czas. Czy tak się stanie? Zobaczymy.

Należy wnikliwie obserwować wykres, ewentualnie postawić zlecenia zabezpieczające, typu stop-loss, stop-limit.

 


Wykres CCC:

Źródło: portal Stooq

 


 

Uwaga!

Powyższy materiał jest przedstawiony w celu edukacyjnym, są to osobiste przemyślenia autora. Informacje przedstawione na tej stronie nie stanowią “rekomendacji inwestycyjnych” ani “informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku). Osoby czytające treści, które są tu publikowane, podejmują decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *